Obsah

Studenti z Přímětické se ani na ostrově Rhodos neztratí

Typ: ostatní
Tři měsíce v atraktivních přímořských letoviscích, která lákají turisty z celého světa, si právě užívají žáci SOU a SOŠ Přímětická. Zájemci z řad oborů Hotelnictví a turismus, Podnikání, obchod a služby a Kuchař-číšník využili nabídky zahraniční praxe, kterou jim škola již několikátým rokem poskytuje, a odletěli v polovině června na řecký ostrov Rhodos. Na bájném ostrově uvítala znojemskou expedici luxusní hotelová zařízení, pyšnící se 4-5 hvězdičkami a názvy jako Apollo beach, Oceanis, Atlantica Aegean či Princess. Studenti pracují v úseku obsluhy, kuchyně, úklidu pokojů, ty s nejlepšími jazykovými znalostmi čekala recepce. Už poznali na vlastní kůži, že zdejší práce není vůbec jednoduchá, svou roli hrají náročné klimatické podmínky, někdy jazyková bariéra, často i tři týdny práce bez volna. Místní personál si nové spolupracovníky nemůže vynachválit, což obzvláště ocenil ředitel školy při kontrole na Rhodosu a jednání s manažery hotelů. Ti vyjádřili spokojenost s prací studentů i přání pokračovat se spoluprací v následujících letech.

Odměnou za profesionálně odvedenou práci je odpočinek u moře, diskotéky, nákupy a samozřejmě cestování po ostrově spojené s poznáváním antických památek. Letos Znojmáci navštívili Lindos, opevněnou akropoli s chrámem Athény Lindské, Kámiros, starověké archeologické naleziště přirovnávané k italským Pompejím, i hlavní město Rhodos, v němž kdysi stával kolos rhódský, jeden ze sedmi divů světa. Okouzlilo je Údolí motýlů či Prasonisi na jižním cípu ostrova, kde se střetává Středozemní a Egejské moře, ráj vyznavačů windsurfingu a kittingu z celého světa.

A jak studenti, kteří už mají polovinu praxe za sebou, hodnotí tuto životní příležitost? Především vyzdvihují nové pracovní zkušenosti, které za humny rozhodně nezískají, pochvalují si využití cizích jazyků, často jsou překvapeni vlastní schopností poradit si v cizím prostředí. Pobyt v zahraničí umožňuje navazování nových přátelství, zdůrazňuje důležitost mezilidských vztahů i odpovědnosti a v neposlední řadě přináší motivaci ke zvýšení úsilí při studiu cizích jazyků. To vše se bude hodit nejen v Řecku, ale i v každodenním životě.

Mgr. Irena Závacká – vyučující českého jazyka a literatury

Fotografie si můžete prohlédnout ve Fotogalerii (klikněte zde)


Vytvořeno: 31. 7. 2009
Poslední aktualizace: 23. 8. 2017 20:33
Autor: Správce Webu