Obsah

Přímětická znovu na Azorech

Typ: ostatní
Angra Pobřeží omývané vlnami Atlantiku, všudypřítomná zeleň, takřka nedotčená příroda i malebná městečka, to jsou Azorské ostrovy. Pro někoho sen, pro žáky SOU a SOŠ Přímětická ve Znojmě nedávná realita. V období 26.4. – 17.5. 2011ocenili studenti pohostinnost, pracovní i turistické možnosti ostrova Terceira, jednoho z devíti obydlených míst souostroví, a navázali tak na řadu svých spolužáků, kteří v uplynulých letech absolvovali odborné zahraniční stáže v rámci evropského programu Leonardo da Vinci.

Pestrý turistický ruch poznali stážisté ve středisku Praia da Viktoria, kde vykonávali praxi na pracovištích místních restaurací, hotelů a obchodů, aby poté vychutnali klidné ubytování v nedalekém městečku Porto Martins. Na cestování a kulturu se čas také našel, žáci navštívili hlavní město, zažili atmosféru býčích zápasů, podnikli výpravu na vyhaslý vulkán či exkurzi do továrny na sýry.

Kdybyste se studentů zeptali, co jim stáž přinesla, odpovědi budou vesměs shodné. Jedinečné pracovní zkušenosti, zdokonalení cizojazyčné komunikace, poznání cizí kultury, zvyků, přírody. A také nová přátelství a kontakty, které jsou v současnosti mimořádně cenné.

Fotografie si můžete prohlédnout ve Fotogalerii ( zde pod článkem. )


Vytvořeno: 17. 5. 2011
Poslední aktualizace: 23. 8. 2017 20:33
Autor: Správce Webu