Obsah

Studenti z Přímětické zakládali firmu v rámci evropského projektu

Typ: ostatní
Studenti z Přímětické zakládali firmu v rámci evropského projektu Škola na Přímětické se na podzim v rámci programu Erasmus+ zapojila do tříletého projektu pod názvem „Students making an enterprise in real time“, který je financován z prostředků Evropské unie. Hlavní myšlenkou je naučit žáky, jak se stát úspěšnými podnikateli. V praxi to znamená, že si skupina studentů zkusí založit fiktivní firmu, kterou následně odprezentuje před mezinárodním publikem. Hlavním koordinátorem projektu je Petteri Mertala z finského gymnázia ve městě Huittinen a partnery jsou střední školy ze Španělska, Itálie, Bulharska, Slovinska a České republiky. Během tříletého období se uskuteční v každé zemi projektový meeting studentů a učitelů.

Na prvním setkání, které probíhalo od 1. do 6. února 2015 ve španělském Priegu de Córdoba, jsme se tak dozvěděli, jak se v praxi zakládá například cestovní agentura, tradiční italská restaurace, obchod s elektronikou či sázková kancelář. Na vlastní kůži si naši studenti Michaela Pourová, Nela Kadlečíková, Lukáš Vyklický a Jindřich Dvořák zkusili založit kadeřnicko-kosmetický salon „Afrodite“, se kterým sklidili velký úspěch. Všichni účastníci se nejen zdokonalili v angličtině, ale získali i nové zkušenosti a díky pobytu v rodinách také poznali jinou kulturu.

Organizátoři vyčlenili čas i na zábavu a poznávání hostitelského městečka a okolí. Podívali jsme se tak do továren na výrobu olivového oleje, bramborových lupínků, čokolády a sýrů, dále jsme navštívili nejvýznamnější pamětihodnosti a podnikli dopolední pěší túru do nedalekých hor. Jedním z nejlepších zážitků byla společná večeře, na kterou každý student připravil tradiční národní pokrm. Nezapomenutelný byl i celodenní výlet do Granady a zejména pak návštěva středověké Alhambry.

Už nyní se těšíme na květnové setkání do Slovinska, které bude zaměřeno na cestovní ruch. Studenti si tak vyzkouší roli průvodců a provozních cestovních kanceláří.

Mgr. Markéta Šípová

erasmus_smart


Vytvořeno: 6. 2. 2015
Poslední aktualizace: 23. 8. 2017 20:27
Autor: Správce Webu